Święto Dyni i jej przyjaciół 18.10.2017r. w budynku przy ul. Łęgi 17.
W naszym przedszkolu już po raz kolejny odbyło się ś‌więto dyni ale tym razem dynia zaprosiła swoich warzywnych przyjaciół. Przedstawienie w wykonaniu nauczycielek był dla dzieci wielką atrakcją. Zagadki, wspólne zabawy, tańce, śpiewy wzbogaciły wiedzę dzieci o jesiennych warzywach. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie naszego święta.
Zdjęcia zostały zamieszczone w poszczególnych grupach.

„Jestem sobie przedszkolaczek…” tą piosenką dzieci rozpoczęły uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Były życzenia, tańce i konkursy z balonami. Mam nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Wszystkiego najlepszego !

Dzień Przedszkolaka - jak to się zaczęło?

Historia Dnia Przedszkolaka zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi, a idea została entuzjastycznie przyjęta przez dyrektorki innych przedszkoli oraz zaakceptowana przez inspektor Mariolę Królikowską. Święto przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie. Przedszkolaki, wraz z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Ponadto brały udział w wielu zabawach oraz prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne na scenie. Ze śpiewem na ustach (na Dzień Przedszkolaka został napisany i skomponowany odpowiedni hymn) wypuściły w powietrze setki kolorowych baloników. Rok później uroczystość znowu odbyła się w Łodzi, ale organizatorki podjęły decyzję - niech święto przedszkolaków idzie w Polskę!

20 września - Dzień Przedszkolaka

Rok 2013 to rok oficjalnych decyzji. 13 września 2013 roku została przyjęta uchwała o ustanowieniu dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Zdjęcia zamieszczone w poszczególnych grupach ul. Łęgi 17

Zdjęcia z przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu nauczycielek z przedszkola w budynku przy ul. Mastalerz 6, zostały zamieszczone w grupie Biedronki.