9 lutego rozstrzygnięto konkurs pod hasłem "Bądź bezpieczny w domu, na drodze i w przedszkolu", w którym wzięło udział osmioro przedszkolaków. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Pierwsze miejsce zajął Damian Schoenwald, drugie Oskar Kobuszyński, trzecie Zuzanna Rogalska. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy z gratulacjami. Organizatorem konkursu była pani Asia.
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne.
Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!Spotkanie z górnikiem.
W styczniu w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z byłym pracownikiem Kopalni „Jasmos”. Pan Adam ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce lśnił pióropusz z czarnych piór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze” „Legenda o Skarbku”, opowiedział również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Następnie zaproszony gość opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem i zabawy z węglem .
Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.


Na poczcie.
Dnia 02.02.2018r. przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy . Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Miały okazję obserwować pracę listonosza, kasjerki- pani w okienku, która przyjmuje pieniądze, np. opłaty za mieszkanie, wpłaty , wysyłanie paczek. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Przedszkolaki utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego i przedszkola oraz prawidłowego adresowania listów.Bal Karnawałowy

31 stycznia w budynku przy ul. Łęgi oraz 1 lutego w budynku przy ul. Mastalerza 6 odbył się bal karnawałowy.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.
Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.
Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch oraz hitowego Despacito.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Zdjęcia zostały zamieszczone w poszczególnych grupach.Dnia 17 stycznia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia profilaktyczno-informacyjne "Bezpiecznie bawię się zimą" prowadzone przez Strażników Miejskich.
Celem spotkań jest przekazanie informacji na temat niebezpieczeństw, które mogą grozić najmłodszym w trakcie zimowych zabaw na podwórku lub w domu. Dzieci dowiadują się między innymi, gdzie w Grudziądzu mieszczą się sztuczne lodowiska oraz jakie niebezpieczeństwa wynikają z zabaw np. na zamarzniętym jeziorze, czy gry w hokeja na ulicy. Dla utrwalenia przekazanych informacji funkcjonariusze wykorzystują specjalnie do tego celu przygotowane tablice edukacyjne.
Najmłodszym wręczane są kolorowanki poświęcone bezpiecznym zimowym zabawom.
Jaś i Małgosia
W styczniu w naszym przedszkolu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce zaprezentowali naszym dzieciom bajkę „Jaś i Małgosia”. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali role bohaterów bajki. Dzieci z wielkim skupieniem i uwagą śledziły losy głównych bohaterów. Młodzi aktorzy zebrali gromkie brawa ze swój występ.Spotkanie ze stewardessą
W styczniu w naszym przedszkolu gościliśmy rzadko spotykanego gościa – stewardessę latającą w Emiratach Arabskich. Przesympatyczna pani Angelika opowiadała dzieciom o swojej pracy w samolocie, pokazała kraje na mapie, które odwiedziła, a było ich 65 oraz mnóstwo zdjęć pokazujących egzotyczne miejsca i zwierzęta.
Nasz gość wystąpił w stroju stewardessy razem ze swoją siostrą Zośką z Muchomorków.

Konkurs fotograficzny „Dziecko w obiektywie”
Kochani rodzice! Serdecznie dziękujemy za udział w stworzeniu wystawy fotograficznej, mającej na calu pochwalenie się swoimi pociechami. Ilość zdjęć przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za owocną współpracę.26 finał WOŚP 2018r.
W budynku przy ul.Łęgi 17 i ul.Mastalerza 6 od poniedziałku pojawiły się puszki WOŚP. Rodzice jak i dzieci chętnie wrzucali do puszek pieniądze.
Cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na 2018 rok to wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Chodzi o trafienie z nowoczesnym sprzętem (np. inkubatory) do szpitali tzw. pierwszego stopnia, czyli tych podstawowych.

Od lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bije swoje rekordy. Czy tak samo będzie tym razem? Przekonamy się oczywiście po 26. finale WOŚP. Rekord z poprzedniego roku wynosi 105 milionów zł.Biedronki w bibliotece.
Klub Przyjaciół Franklina to cykliczne spotkania miłośników sympatycznego żółwia, które odbywają się raz w miesiącu w Dziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od 3. do 7. roku życia. Każde spotkanie jest skupione wokół jednej opowieści o Franklinie, która dotyczy pewnego problemu. Dzieci utożsamiają się z bohaterem, ponieważ kłopoty małego żółwia pokrywają się z tymi, jakie sami przeżywają. Tym samym uczą się pozytywnych postaw i poznają godne do naśladowania wzorce.
W programie Klubu Przyjaciół Franklina:
* głośne czytanie opowieści o Franklinie,
* zabawy ruchowe i edukacyjne,
* niespodzianki,
* układanie puzzli.
Nasze przedszkolaki dołączyły do klubu Franklina i zadowolone wróciły do przedszkola.

"Do serca przytul misia"
Dzieci z naszego przedszkola z Biedronek uczestniczyły w tym radosnym święcie razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Do wspólnej zabawy nie trzeba było nikogo namawiać. Misie jak zawsze wspaniale prezentowały się na wybiegu, tańczyły razem ze swoimi opiekunami. Największym marzeniem misiów jest to, aby były jak najczęściej przytulane, więc właściciele nie szczędzili im czułości. Uczestnicy wcielając się w role misiów wykonywali polecenia, a pluszaki były bacznymi obserwatorami. Dzieciom i misiom było bardzo miło ,kiedy z uśmiechem oglądały inscenizację o misiu, który był chory z powodu braku miodu. Święto takie jak to, chciałoby się obchodzić codziennie, bo przecież "dzieci lubią misie, misie lubią dzieci".

Mikołaj i elfy.
Jak co roku w naszym przedszkolu gościł św. Mikołaj. Tym razem grupa Show Bano z Torunia dała występ brawurowy wystawiając sztukę „ Mikołaj i elfy”. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały perypetie głównego bohatera.
Na koniec św.Mikołaj rozdawał prezenty i pozował do zdjęć.


W budynku przy ul. Mastalerza, pani Asia zorganizowała świąteczną zbiórkę darów dla Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, rodziców i pracowników przedszkola,udało się zgromadzić ogrom zabawek, słodyczy, kosmetyków i bielizny. Pani Asia odwiedziła dzieci 22 grudnia i wręczyła im prezenty, co sprawiło milusińskim ogromną radość. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!


Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
Dnia 12 grudnia w budynku przy ul.Łegi 17 były wystawiane „Jasełka” Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.W aktorów wcieliły się dzieci 6 – letnie z oddziału IV "Zuchy".

Przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie.


"Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek"- Starszaki w bibliotece
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach pt. "Witajcie w naszej bajce". Miały okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami, a to za sprawą obchodzonego Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przedszkolaki gimnastykowały się z żywym Kubusiem Puchatkiem. Pozwoliły się zaczarować przez sympatyczną czarownicę. Lis Witalis bawił się z najmłodszymi w "Chodzi lisek koło drogi...", a żółw Franklin tańczył i jeździł pociągiem. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjmowały kolejnych gości-zmieniające się postaci, a znajomość bajek i bohaterów świadczy o tym, że do czytania nie trzeba ich szczególnie namawiać.


‘’Śpiewamy dla Mikołaja”
Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci.
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku Św. Mikołaj spełnił swoje zadanie. Kiedy dzieci śpiewały piosenki , które specjalnie dla Niego przygotowały on po cichutku powkładał im prezenty do butów. Tak mu się to śpiewanie podobało. Całe spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze . Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących Mikołaja ,rozwiązały bezbłędnie quiz i zagadki. Wspólnie tańcząc, śpiewając wesoło się bawiły. Na koniec po zapewnieniach ,że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu poszły szukać swoich prezentów.W budynku przy ul. Mastalerza 6, przedszkolacy wraz z paniami wykonali Jesienne Figury. Każda grupa wylosowała jedną figurę geometryczną, którą ozdobiła jesiennymi darami natury i kolorowymi obrazkami.


Spotkanie z artystą plastykiem

Dnia 28.11.2017r. dzieci z przedszkola w budynku przy ul.Łęgi odwiedziała pani artysta plastyk Anna Osicka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu.
Celem spotkania było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci sztuką poprzez różne formy plastyczne. Pani Anna bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy, zainteresowaniach oraz skąd czerpie inspiracje do swoich prac. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły drobne upominki. Bardzo dziękujemy pani Annie za poświęcony czas i umożliwienie naszym przedszkolakom zdobycia nowych doświadczeń plastycznych.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

1. Zebranie organizacyjne – zapoznanie z obowiązującymi procedurami, podstawą programową, programem nauczania oraz planami współpracy z rodzicami, środowiskiem i szkołą - WRZESIEŃ 2017

2. Spotkanie w ramach realizacji programu „Chronimy dzieci” – zapoznanie z celami programu, zasadami działania i sposobami realizacji
Spotkania organizacyjne w grupach – omówienie bieżących spraw - LISTOPAD 2017

3. Zebranie z zajęciem pokazowym – edukacja matematyczna „Liczę z mamą i tatą” - KWIECIEŃ 2018

4. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty - MAJ 2018


25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.
Podczas obchodów Dnia Misia nauczycielki odegrały przedstawienie „ Miś As przyjacielem dzieci” pokazujące, że dzieci mają swoje prawa i nie wolno ich łamać – a my dorośli stoimy na ich straży. Dzieci w naszym przedszkolu systematycznie zapoznają się ze swoimi prawami w formie wierszyków, piosenek i licznych dyskusji biorąc udział w programie „Chronimy dzieci”

Przedszkolaki z wizytą u weterynarza.
W listopadzie przedszkolaki z Mastalerza wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „Nad Wisłą”. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały urządzenie do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.
Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie!


„Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje”. Gustaw Flaubert

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom 1 % podatku;
rodzicom, dziadkom, przyjaciołom przedszkola.
Sprawiliście dzieciom dużo radości. DZIĘKUJEMY
Jednocześnie prosimy o wsparcie w przyszłym roku.
Kwota przekazana na nasze przedszkole : 3849,21 zł

Podczas obchodów Dnia Dyni w budynku przy ul. Mastalerza, pani Joanna Nasiłowska rozstrzygnęła konkurs na najpiękniejszy Kapelusz Pani Jesieni. W konkursie wzięło udział dwanaścioro dzieci. I miejsce zajęła Marta Ładzik z grupy Starszaki, II Alicja Pijamowska z Zająców, III Pola Majka z Biedronek. Wszystkie dzieci zostały obdarowany nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami z gratulacjami.Zła kondycja stóp związana z różnymi deformacjami prowadzi bardzo często do problemów ze stawami skokowymi, kolanami, a nawet biodrami i kręgosłupem. Często właśnie od nieprawidłowej pracy stóp biorą się wady postawy, które wraz z wiekiem trudniej się koryguje. Za pomocą podoskopowego badania stóp można precyzyjnie określić rodzaj deformacji stóp i stopień zaawansowania schorzenia, rozkład nacisków na poszczególne części stopy.
Jest to badanie proste, szybkie i całkowicie nieinwazyjne, dzięki czemu mogą się mu poddawać także dzieci.

Zapraszamy serdecznie na podoskopowe badanie stóp i wad postawy , które odbędzie się

16 listopada (czwartek) 2017r. od godz. 10:00 budynek przy ul.Łęgi 17, od godz.12:00 budynek przy ul.Mastalerza 6
Koszt badania: 5zł
Badanie zostanie przeprowadzone przez fizjoterapeutów
z Fundacji Flandria (http://torun.flandria.pl/)
Również w tym dniu zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci
pt. „Wiem, że zdrowo jem”
Zainteresowanych rodziców prosimy o podpisanie zgody na badanie
i opłacenie badania u nauczycielek poszczególnych grup.

Dzień Niepodległości
Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci obejrzały film przedstawiający krótką historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność . Dzieci odśpiewały hymn Polski. Dzieci chętnie recytowały wiersze patriotyczne takie jak "Kto ty Jesteś?” oraz prawidłowo nazywały symbole narodowe. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały z puzzli godło i mapę Polski, rozpoznawały znanych Polaków na ilustracjach oraz polskie legendy po czytanym fragmencie. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą . Tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zapamiętają w swoich sercach nasi wychowankowie .


SPOTKANIE Z DOGOTERAPEUTĄ
Dnia 27.10.2017 r w przedszkolu przy ulicy Mastalerza 6 odbyło się spotkanie z dogoterapeutą p.Małgosią . Zajęcia odbyły się w ramach współpracy Panią z naszą placówką. Spotkanie „Pies przyjacielem człowieka” rozpoczęło się opisaniem rasy psa, który nas odwiedził i zapoznaniem z nim dzieci.
Pani opowiedziała o czynnościach pielęgnacyjnych takich jak karmienie, czesanie, kąpanie, czyszczenie pyska oraz o zasadach bezpiecznego postępowania z czworonogiem. Dzieci miały możliwość obserwowania czynności wykonywanych przez zwierzę takich jak chodzenie, siadanie czy leżenie. Został również poruszony temat właściwego zachowania się w przypadku kontaktu z obcym psem. Dogoterapeutka zaprezentowała jedną z „pozycji bezpiecznych” zwaną żółwiem, która ma za zadanie uchronić najważniejsze części ciała przed atakiem.
Zajęcia zakończyły się wręczeniem pieskowi zabawki oraz nagrodzeniem gościa.
Dzięki temu spotkaniu dzieci przełamały lęk przed psami jak również pogłębiły z nimi kontakt poprzez zmysł słuchu, wzroku i dotyku. Poznały ich budowę ciała oraz mogły rozwinąć umiejętność okazywania emocji i uczuć.
Urozmaicone zabawy z udziałem psa sprawiły dzieciom ogromną przyjemność.


Matematyczne figury ul.Łęgi 17.
Edukacja matematyczna w przedszkolu ma przygotować dzieci do posługiwania się pewnymi pojęciami matematycznymi, do zrozumienia których dochodzą poprzez samodzielne działanie.E. Gruszczyk-Kolczyńska słusznie zauważyła, że w edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka. Tylko odpowiednio wyzwolone rozwijają myślenie i wzmacniają odporność, stanowiąc podbudowę do tworzenia pojęć i rozwijania umiejętności.
Każda grupa otrzymała za zadanie ozdobienie za pomocą darów jesiennych figur geometrycznych.

Kurczaki


Pszczoły


KrasnaleZuchy


SmerfyDnia 25 .10.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami oraz z psem policyjnym.
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.(zdjęcia zostały zamieszczone w poszczególnych grupach)


Święto Dyni i jej przyjaciół 18.10.2017r. w budynku przy ul. Łęgi 17.
W naszym przedszkolu już po raz kolejny odbyło się ś‌więto dyni ale tym razem dynia zaprosiła swoich warzywnych przyjaciół. Przedstawienie w wykonaniu nauczycielek był dla dzieci wielką atrakcją. Zagadki, wspólne zabawy, tańce, śpiewy wzbogaciły wiedzę dzieci o jesiennych warzywach. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie naszego święta.
Zdjęcia zostały zamieszczone w poszczególnych grupach.


Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach
w życiu rodziny czy życiu przedszkola.
Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki
wręczały chłopcom lizaki, laurki oraz
złożyły życzenia.
Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci oraz licznych zabaw i konkursów. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie super fotografię.
Na pamiątkę tego święta wręczyły również „super bohaterom”
niespodzianki – balony ze słodką niespodzianką.


„Jestem sobie przedszkolaczek…” tą piosenką dzieci rozpoczęły uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Były życzenia, tańce i konkursy z balonami. Mam nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Wszystkiego najlepszego !

Dzień Przedszkolaka - jak to się zaczęło?

Historia Dnia Przedszkolaka zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi, a idea została entuzjastycznie przyjęta przez dyrektorki innych przedszkoli oraz zaakceptowana przez inspektor Mariolę Królikowską. Święto przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie. Przedszkolaki, wraz z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Ponadto brały udział w wielu zabawach oraz prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne na scenie. Ze śpiewem na ustach (na Dzień Przedszkolaka został napisany i skomponowany odpowiedni hymn) wypuściły w powietrze setki kolorowych baloników. Rok później uroczystość znowu odbyła się w Łodzi, ale organizatorki podjęły decyzję - niech święto przedszkolaków idzie w Polskę!


20 września - Dzień Przedszkolaka

Rok 2013 to rok oficjalnych decyzji. 13 września 2013 roku została przyjęta uchwała o ustanowieniu dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Zdjęcia zamieszczone w poszczególnych grupach ul. Łęgi 17

Zdjęcia z przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu nauczycielek z przedszkola w budynku przy ul. Mastalerz 6, zostały zamieszczone w grupie Biedronki.