ul.Łęgi 17 Spotkanie z Mikołajem

Dzień Przedszkolaka ul.Łęgi

Dzień Przedszkolaka ul.Mastalerza

Festiwal piosenki

Paczka dla Rodaka i Bohatera

Niebieski Mikołaj ul.Mastalerza

Święto Misia ul.Mastalerza

Kiermasz świąteczny ul.Mastalerza

Kiermasz świąteczny

ul.Łęgi 17 GKM Mikołaj

ul. Łęgi 17 Święto Odzyskania Niepodległości

Filharmonia ul.Łęgi 17

Leśne opowieści o ważnej treści

WOŚP W PRZEDSZKOLU
Pomaganie jest dziecinne proste. W tym roku WOŚP grał dla dzieci małych i bez focha –pieniądze zbierał na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój udział zaznaczyły przedszkolaki z naszego przedszkola. W tym dniu wszystkich ogarnęła gorączka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również przyłączyliśmy się po raz kolejny w historii naszego przedszkola do XXVII jubileuszowego już finału Orkiestry poprzez kwestę pieniężną na terenie przedszkola. Cieszymy się ,że swoim udziałem mogliśmy wspomóc ten szczytny cel i obiecujemy, że za rok kiedy będzie grała Orkiestra nas na niej nie zabraknie, bo przecież gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!


Paczka dla Rodaka i Bohatera
W listopadzie grupa ZAJĄCE zorganizowała w budynku przy Mastalerza zbiórkę charytatywną pod hasłem „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” we współpracy z Klubem Motocyklowym Bastion Ladies. Dzieci zaprosiły kolegów i koleżanki z innych grup. Była ona kolejnym spełnianiem dobrych uczynków na 100-lecie Niepodległości Polski. Jak zawsze nie zawiodły nasze przedszkolne rodziny. Zgromadziliśmy: słodycze, kawy, herbaty, makarony, kasze, cukier, ręczniki, koce, zabawki, artykuły szkolne, środki czystości i ubrania. Jeszcze raz dziękujemy.
„ Tyle jesteśmy warci, ile potrafimy dać z siebie drugiemu człowiekowi.”Festiwal piosenki „Grudniowe marzenia.”
5 grudnia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się zorganizowany przez PM Kopernik XII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki „Grudniowe marzenia.” Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy ZAJĄCE z piosenką „Pastorałka patriotyczna”. Przed publicznością wystąpiła grupa „Elfinek” w składzie: Pola M., Pola G., Wiktoria, Julia i Emilka. Elfinki zaprezentowały się doskonale budząc radość i podziw widowni.SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PRZEKAZANE DEKORACJE ORAZ ZA UDZIAŁ
W KIERMASZU Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.
DZIĘKI PAŃSTWA POMOCY MOŻEMY ZMIENIĆ NASZE PRZEDSZKOLE NA BARDZIEJ NOWOCZESNE.
LICZYMY NA PAŃSTWA WSPARCIE I WSPÓŁPRACĘ W NASTĘPNYCH AKCJACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZĄ PLACÓWKĘ.„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”Tak śpiewały dzieci w w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.
Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.


Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził niebieski Mikołaj GKM oraz maskotka GKM. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze


Spotkanie z Mikołajem
ul.Łęgi - 12 grudzień
ul.Mastalerza - 13 grudzień

Bal Karnawałowy
ul.Łęgi - 6 luty
ul.Mastalerza - 7 luty

Autochodzik w przedszkolu.
W listopadzie w naszym przedszkolu pojawił się „Autochodzik” – zestaw edukacyjny, wykorzystywany przez Straż Miejską w Grudziadzu.
Mali użytkownicy dróg mieli okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ich okolicach. Maluchy uświadomiły sobie jak ważne jest noszenie o zmroku elementów odblaskowych.
Na mini miasteczku ruchu drogowego dzieci mogły przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy, wcielić się w rolę kierowcy, policjanta i pieszego. Na zakończenie, po sprawdzeniu nabytej wiedzy, maluchy otrzymały gadżety oraz elementy odblaskowe.


26 listopada przedstawienie "Leśne opowieści o bardzo ważnej treści" Teatr "Pomarańczowy cylinder"
Zwierzaki opowiedzą 3 historie z morałem,które wydarzyły się w ich lesie.Zapraszamy do naszego zwariowanego lasu, gdzie zwierzaki mają do opowiedzenia kilka ciekawych historii, a każda z nich kończy się pouczającym morałem. Głównym konferansjerem w spektaklu jest sympatyczny i mądry Kruk Karol. Obok niego wystąpią także miś, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek. Przybędzie także gość specjalny z innego kontynentu, ale to już niespodzianka. Obok dwójki naszych aktorów, w spektaklu wykorzystane zostaną także pacynki. Będziemy mieli także okazję posłuchać leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni.Cały spektakl stworzony jest z trzech zabawnych skeczy-etiud, opisujących inny istotny problem. Przez zabawę z dziećmi uczymy ważnych leśnych prawd, które jak się okazuje są bardzo uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie.W spektaklu duży nacisk kładziemy na stosunek do innych, tolerancji, wartości przyjaźni oraz posiadania własnych pasji. Całość proponujemy w całkowicie bezstresowej atmosferze.


Święto Pluszowego Misia
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach.
Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.Koncert Filharmoni Toruńskiej "Koncert dla Polski"
Dnia 21 listopada gościliśmy muzyków z Filharmoni Toruńskiej.

"Biedronki w Bibliotece Miejskiej"
W październiku dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do biblioteki na zajęcia warsztatowe pt. „Książka i biblioteka- przyjacielem człowieka”. Wycieczka była jednym elementów realizacji tematu „Książka prawdziwym przyjacielem”. Przedszkolaki podczas spotkania odwiedziły różne pomieszczenia biblioteczne min. czytelnię czasopism, czytelnię książek, wypożyczalnię . Ważnym elementem spotkania była wizyta w dziale dziecięcym ,podczas której dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, posłuchały i obejrzały bajkę o „ Franklinie”, rozwiązywały zagadki, oglądały ciekawe książki, uczestniczyły w zabawach. Po zakończonych zajęciach każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę „ Franklin czytelnik”.


Działania przedszkolaków na Dzień Niepodległości
Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu dzieci z grupy Biedronki i Zające w szczególny sposób uczciły rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci wykonały szereg akcji: zapaliły znicze pod pomnikami bohaterów narodowych i związanych z naszym miastem propagowały akcję „ 100 dobrych uczynków ” wśród mieszkańców osiedla i miasta zachęcającą do czynienia dobrych uczynków , razem z rodzicami wykonały również patriotyczne ozdoby i dekoracje oraz ciasteczka . To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.


Spotkanie z policjantami
Na końcu października nasze przedszkole odwiedził przewodnik psa służbowego razem z psem policyjnym Cash oraz pan dzielnicowy. Oprócz rozmów na temat zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem, dzieci mogły zobaczyć pokaz tresury oraz ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa, pokonywania przeszkód obrony przewodnika oraz pościgu.
Tematem głównym spotkania było bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomym czworonogiem. Mundurowi mówili o zasadach zachowania się na drodze i postępowania podczas kontaktu lub ataku agresywnego psa.
Dzieci w praktyczny sposób mogły przekonać się i dowiedzieć jakich zachowań należy unikać w kontakcie z nieznajomym psem, a także jak reagować na określone zachowania zwierzęcia.
Przewodnik psa opowiadał o swoim pupilu, współpracy z nim w codziennej służbie. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak przebiega 5-miesięczne szkolenie policyjnego psa. Podczas spotkania policjant zaprezentował pokaz tresury, ćwiczeń z posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz obrony przewodnika i symulowany pościg.
Cash jest psem patrolowo-tropiącym, rasy owczarek belgijski, wyszkolonym do działań a jego specjalnością jest m.in. tropienie śladów ludzkich, przeszukania terenu i pomieszczeń.


Święto Odzyskania Niepodległości -11 listopada w pamięci przedszkolaków.
W naszym przedszkolu 9 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Z inicjatywy Rady Rodziców chcemy, aby w naszym przedszkolu odbył się kiermasz świateczny. Dlatego prosimy wszystkich rodziców o wykonanie stroików, dekoracji, kartek, wyrobów cukierniczych np.pierników i przyniesienie do 3 grudnia do nauczycielek poszczególnych grup. KIERMASZ odbędzie się od 6 grudnia.

Zebranie z rodzicami ul.Łęgi 17

PSZCZOŁY- 13 listopada godz.15:00
KRASNALE - 13 listopada godz.15:00
ZUCHY - 14 listopada godz.15:00
SMERFY - 28 listopada godz.15:00

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
ul.Łęgi 17 - oddział KURCZAKI
22 listopada godz.14:00


Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym darczyńcom,
przekazującym 1% podatku na rzecz naszego Przedszkola.
Prośba

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszego przedszkola
poprzez przekazanie 1 % podatku za 2018 rok.
Od kilku lat dzięki Państwa pomocy i darowiźnie jednego procenta mogliśmy zakupić dla naszych dzieci pomoce dydaktyczne jak również doposażyć sale. Pragniemy z całego serca podziękować za dotychczasową pomoc i jeszcze raz prosić o tak wielki, choć wydawałoby się, że niewielki gest.przekazana przez Państwa kwota pomoże nam zrealizować marzenia małych przedszkolaków i uatrakcyjnić ich pobyt w przedszkolu.
Podarowanie Twojego 1% dla Przedszkola jest bardzo proste.


„Biedronki i Zające w CEE”
„Mała, zwinna mrówka ‘’–to warsztat ,w jakim uczestniczyły Biedronki i Zające. Dzieci na spotkaniu dowiedziały się wiele ciekawostek z życia mrówek: jakie są ich zwyczaje ,nawyki, jak nazywają się członkowie rodziny, części ciała . Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu w towarzystwie uroczej Pani danielowej Jadzi oraz jej synka.

„ Biedronki w CEE’’
„Wpadła gruszka do fartuszka’’ to warsztat poświęcony spożywaniu owoców krajowych, podczas którego dzieci dowiedziały się co można zrobić z owoców , jakie bogactwo witamin jest w nich zawarte. Na koniec spotkania wykonały ciekawe, owocowe prace plastyczne.

"Bezpieczna droga do przedszkola"-wizyta straży miejskiej w naszym przedszkolu
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grudziądzu biorą udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tej akcji jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz przeciwdziałanie zagrożeniom komunikacyjnym w okolicach placówek oświatowych. Podczas spotkań ze strażniczkami z patrolu szkolnego najmłodsi poznają najważniejsze przepisy drogowe zarówno w teorii jak i praktyce .Zajęcia odbywają się w placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo dzieci na drodze w dużej mierze zależy również od samych rodziców, którzy odpowiadają za swoje pociechy. Istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest także noszenie na sobie elementów odblaskowych .Przypominamy rodzicom, że dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.


20 WRZEŚNIA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przekazuje list dla naszych dzielnych przedszkolaków.

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Drodzy i Szanowni,

20 września to dzień szczególny – ogłoszony przez Sejm RP - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to Wasze święto – najmłodszych, dla których przedszkolna zabawa i nauka jest wielką przygodą.
Wielu z Was chciałoby już być dorosłymi – tak jak mama, tata, pani w przedszkolu czy ja. Zdradzę Wam jednak pewną tajemnicę – nie trzeba się spieszyć do tego, aby być dorosłym. Być przedszkolakiem jest super. Każdy dzień jest nową przygodą – w przedszkolu czekają kolorowe zabawki, ciekawe zajęcia i radośni opiekunowie.
Mimo, że jestem już dorosły, to bardzo lubię odwiedzać przedszkola i spędzać czas razem z Wami. Przedszkole to niezwykłe miejsce, gdzie dowiecie się wielu ważnych rzeczy i przygotujecie się do nauki w szkole. Poznacie tam nowych kolegów i koleżanki oraz będziecie się świetnie bawić.
Życzę, by Wasze święto było kolorowe, radosne i wypełnione uśmiechem. Jestem pewien, że na ten szczególny dzień Wasi opiekunowie przygotowali wiele atrakcji i specjalnych zajęć. Bądźcie weseli nie tylko dziś, ale każdego dnia, bo bycie przedszkolakiem jest naprawdę fajne.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest wspaniałą okazją do świętowania nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych - nauczycieli i rodziców. Waszym wychowawcom życzę wiele satysfakcji z pracy w przedszkolu, by z pasją i prawdziwym zaangażowaniem pomagali najmłodszym odkrywać otaczający ich świat. Życzę, by nigdy nie brakowało im energii i zapału do pracy z dziećmi, by uśmiech towarzyszył im każdego dnia. Waszym rodzicom życzę by byli dumni patrząc jak rośniecie i rozwijacie Wasze talenty.
Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami
Marek Michalak


Dnia 4 Października odbędzie się wyjazd dzieci na przedstawienie pt. "Zaczarowana studnia"
ul. Łęgi 17 - oddział Krasnale, Zuchy
ul. Mastalerza 6 - oddział Starszaki, Zające
oddział bezpłatny Skrzaty
Koszt zostanie pokryty z Rady Rodziców